11 грудня польський парламент висловив недовіру перехідному уряду Матеуша Моравецького

11 грудня польський парламент висловив недовіру перехідному уряду Матеуша Моравецького – представника політичної сили «Право і Справедливість», яка перемогла на виборах до Сейму, але не змогла отримати більшість у парламенті.  

За довіру уряду Моравецького проголосували 190 депутатів, а проти – 266. Таким чином, місія Матеуша Моравецького закінчилася провалом і кандидата на посаду прем’єр-міністра обиратиме Сейм, повідомляє Zn.ua з посиланням на RMF24.

Кандидатом від опозиційних «Праву і Справедливості» партій (у Сеймі вони мають 248 депутатів) є голова «Громадянської платформи» Дональд Туск. 10 листопада голови цих партій підписали відповідну коаліційну угоду.

Сейм Польщі на засіданні 11 грудня проголосував за кандидатуру Дональда Туска в якості прем'єр-міністр Республіки.

Його підтримала коаліція партій, яка має більшість голосів у нижній палаті парламенту: "за" проголосували 248 депутатів, проти - 201, ніхто не утримався.

Дональд Туск має запропонувати склад уряду, а потім його кандидатуру має затвердити президент Польщі Анджей Дуда, який приведе нового прем'єра до присяги. До цього моменту Матеуш Моравецький виконуватиме обов’язки прем'єр-міністра.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль