17 лютого відбудеться публічне обговорення концепції Конституційної реформи

Час: 10:00 - 12:00

Зареєструватися можна за посиланням: https://bit.ly/3xfTfAa

Конституційна реформа займає пріоритетне місце у всеосяжному процесі реформування в Україні. Забезпечення надійного захисту прав людини та її основних свобод, формування збалансованої системи представницької демократії, зміцнення парламентаризму, побудова ефективної системи стримувань і противаг, створення дієвих механізмів прямої демократії – це кінцева мета конституційного реформування в Україні.

Експерти: Олександр Марусяк, експерт Коаліції РПР, експерт Центру політико-правових реформ.

Юлія Кириченко, правниця, співголова Ради Коаліції РПР, членкиня правління Центру політико-правових реформ.

Питання до обговорення в групах під час публічного обговорення концепції конституційної реформи:

1. Чи вважаєте Ви, що після перемоги необхідно провести комплексну реформу Конституції України?

2. Які положення Конституції не мають підлягати зміні за жодних умов?

3. Якщо Ви підтримуєте зміну Конституції, то який сценарій конституційної реформи є оптимальним: ухвалення нової Конституції чи внесення змін в існуючу (викладення Конституції у новій редакції)?

4. Чи необхідно впроваджувати в Україні “чисті” системи врядування (президентську або парламентську республіки) або варто залишити змішану республіку? Чому?

5. Чи варто розширювати інструменти народовладдя? Які інструменти народовладдя доцільно розробити та закріпити в Конституції України?

6. Чи доцільно надавати Конституційному Суду України повноваження щодо попереднього та наступного конституційного контролю?

7. Чи у вас є пропозиції щодо змін інших положень Конституції, що не були включені до концепції?Усіх охочих запрошуємо до дискусії!

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль