27 червня в межах розвитку програмного напряму “Справедливість, закон і суспільство” Аспен Інститут Київ спільно з Програмою підтримки для України ОБСЄ провели Діалог «Конституціоналізм в екстремальних умовах: діалоги про справедливість у часи війни»

Аспен Інститут Київ залучає лідерів до діалогу про актуальні виклики та пошуку можливих відповідей на них. В обговоренні взяли участь судді, представники Офісу Генерального прокурора, МВС, Міністерства закордонних справ, юридичного бізнесу та громадського суспільства. Повідомляє Аспен Інститут Київ.

Під час Діалогу учасники обговорювали різноманітні аспекти впливу змін воєнного часу на державу та суспільство.

Особлива увага фахівців була приділена обговоренню доцільності внесення змін в Конституцію України або можливості розпочати новий конституційний процес. Враховуючи, що зміни до Конституції під час дії воєнного стану заборонені, учасники сконцентрували увагу на питаннях, які потрібно буде врегульовувати після його завершення.

Учасники також розглядали поняття суспільного договору України та його співвідношення з Конституцією України. Зокрема, під час обговорення посилалися на есей конституціоналіста та експерта у галузі права Всеволода Речицького. Робота пана Речицького представлена у Збірці “(Пере)осмислення суспільного договору для України”, що її упорядкував Аспен Інститут Київ.

Модератором діалогу був Расім Бабанли, Перший заступник керівника апарату Верховного Суду.Принагідно, команда Аспен Інституту Київ висловила подяку Віталію Гацелюку, нещодавно обраному до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за сталу підтримку розвитку програми “Справедливість, закон і суспільство” та плідну співпрацю протягом 2016-2023 років в межах програм ОБСЄ в Україні.

Організацію заходу координувала директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ Олена Фоміна.

Захід проведений за підтримки Програми підтримки для України ОБСЄ.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль