7 березня 2021 року в Швейцарії відбувся референдум щодо внесення в Конституцію заборони на носіння в громадських місцях одягу, що повністю закриває обличчя

Ініціатива передбачала внесення до Конституції положень про заборону приховування обличчя в громадських місцях (крім місць відправлення культу) і примусу приховувати своє обличчя в зв'язку з приналежністю до певної статі. Хоча конкретні види одягу прямо і не згадуються, заборона торкнеться носіння бурки, нікабу, а також бандан і балаклав, які одягають футбольні фанати і демонстранти. При цьому згідно з пропонованою редакцією Конституції законом можуть бути передбачені винятки з цього правила, обумовлені необхідністю охорони здоров'я або безпеки, кліматичними міркуваннями або місцевими звичаями.

Ініціатива проведення референдуму була висунута правою Швейцарською народною партією (нім .: Schweizerische Volkspartei, SVP). У 2009 році з ініціативи цієї ж партії в країні був проведений референдум з питання, пов'язаного із забороною будівництва мінаретів, який був підтриманий більшістю населення. швейцарська
народна партія намагалася провести ініціативу через Раду кантонів ще в 2017 році, але тоді представники верхньої палати парламенту відмовили в прийнятті такого законопроекту, не знайшовши в носінні подібного одягу загрози національній безпеці.

Ініціатива перегляду Конституції виноситься на голосування народу та кантонів.
51,2% швейцарців підтримали ініціативу. Крім того, її схвалили виборці в більшості суб'єктів: «за» проголосували в шістнадцяти кантонах і чотирьох напівкантонах, «проти» - в чотирьох кантонах і двох напівкантонах. Таким чином, конституційні поправки були прийняті.

Раніше розглянута заборона діяла на місцевому рівні в кантонах СанктГаллен і Тічино. Тепер, як випливає з тексту поправок, швейцарське законодавство має бути приведене у відповідність до нових положень Конституції протягом двох років.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль