До Конституційного Суду надійшло конституційне подання в якому оскаржено положення Закону “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, а також низку Указів Президента України (за період 2018-2019 роки), якими призначені на посади члени НКРЕКП.

Як повідомляє телеграм-канал Ольги Совгирі, оскарженими положеннями Закону передбачені повноваження Президента України на призначення членів НКРЕКП (шляхом ротації).

В поданні вказується, що Конституція України визначає вичерпний перелік посад, призначення на які здійснюється Президентом України, і до їх кола не входять посади членів НКРЕКП.

Оскільки Конституцією вичерпно визначено обсяг повноважень Президента України, то, на думку авторів подання, видача ним оскаржених Указів здійснено з перевищенням конституційних повноважень.


Автори конституційного подання також вказують, що Верховна Рада України, діючи поза межами своєї конституційної компетенції, прийняттям оскаржених положень законів розширила межі повноважень Президента України надавши йому повноваження здійснювати дії не передбачені Конституцією України, а також через прийняття закону втрутилась в дискреційні повноваження Кабінету Міністрів України визначені Конституцією України.

В поданні заявлено клопотання про визнання його невідкладним з ухваленням рішення, в строк, що не може перевищувати один календарний місяць.


Наразі Суд вирішує питання про відкриття провадження за цим конституційним поданням.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль