Добіг кінця ІІ Всеукраїнський конкурс із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих»

27 червня 2023 року о 13:30 год в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася пресконференція на тему: «Підсумки ІІ Всеукраїнського конкурсу з правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих», під час якої були оприлюднені результати й оголошені переможці. Пише Національна бібліотека України для дітей.

Організували подію Національна бібліотека України для дітей та ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України».

До участі долучилися Алла Гордієнко – в.о. генерального директора Національної бібліотеки України для дітей; Володимир Кравчук – суддя Верховного Суду, автор Всеукраїнського правоосвітнього руху «Конституція для всіх»; Ірина Шаганян - координатор Всеукраїнського правоосвітнього руху «Конституція для всіх»; Тетяна Репеде - голова правління Благодійного фонду «Здорове дитинство без меж», модератор; Тетяна Єрмак - директор НВК 157 (м. Київ).

 У рамках конкурсу було передбачено створення колективного відеоролика-презентації, на якому колектив дітей (в т. ч. класи) молодшого та середнього шкільного віку від 6 до 12 років декламує статті з книжки «Конституція для всіх: і великих, і малих». Відкриваючи пресконференцію автор книги, ініціатор конкурсу Володимир Кравчук, наголосив: "Конституція - головна книга українського громадянина. У дитячому віці формуються свідомі громадяни, які невдовзі відбудовуватимуть нашу країну і формуватимуть правову культуру вільної нації. Відрадно, що конкурс масштабується: все більше дітей, родин, благодійників, бібліотечних та освітянських спільнот долучаються до участі".

Виступаючи на пресконференції, Алла Гордієнко проаналізувала участь бібліотек у конкурсі, зокрема зазначивши, що усього було представлено 377 відеороликів, надісланих з усіх регіонів України.
Спеціалізовані бібліотеки для дітей підготували 67 відеочитань, обласна бібліотека для юнацтва – 2, бібліотеки-філії публічних бібліотек – 176, заклади освіти – 104, з них 7 відео – від закладів дошкільної освіти, 16 відео від дитячих театральних студій Центрів культури і дозвілля. 5 відео не вдалося з’ясувати, з якої області, адже вказані населені пункти є у кількох областях. 7 відео не відповідали умовам конкурсу. Отже, на розгляд журі представлено 365 відеороликів.

Обласні бібліотеки для дітей підготували 6 відео: Житомирська ОБДЮ – 1, Львівська, Рівненська та Тернопільська ОБД по 1 відео, Сумська ОБД – 2. Вінницька обласна бібліотека для юнацтва представила 2 відео. ЦБ Криворізької міської дитячої бібліотеки – 1. Найбільше спеціалізованих бібліотек для дітей взяли участь у Кіровоградській обл. – 11 та Хмельницькій обл. – 8.
Жодна дитяча бібліотека не доєдналася з Донецької, Запорізької, Київської, Миколаївської, Херсонської обл. та м. Київ. Найбільше бібліотек-філій публічних бібліотек територіальних громад взяли участь у Одеській обл. – 33, Хмельницькій обл. – 30,Чернівецькій обл. – 18, Полтавській –18, Харківській обл. – 21.
Не брали участі бібліотеки-філії Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Черкаської обл. та жодна бібліотека м. Києва.

Найактивнішими виявилися: Хмельницька обл. – 53 відео, Полтавська – 41 відео, Одеська – 38 відео, Кіровоградська – 33 відео, Харківська – 30 відео. Усього конкурс об’єднав майже 3000 учасників-дітей.

Зі списком переможців можна ознайомитись на сайті Національної бібліотеки України для дітей.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль