Ексміністерка юстиції Угорщини йде з політики через помилування у справі педофіла

Колишня міністерка юстиції Угорщини Юдіт Варга оголосила про наміри піти з політики через причетність до скандалу з помилуванням особи, засудженої як співучасника за приховування справи про сексуальне насильство в дитячому будинку.

Про це Варга написала у Facebook, повідомляє "Європейська правда".

Вона зазначила, що "бере на себе політичну відповідальність" за підписання президенткою указу про резонансне помилування, оскільки тоді очолювала Міністерство юстиції.

"Для того, щоб рішення президента про індивідуальне помилування було дійсним, необхідний додатковий підпис міністра юстиції", – пояснила Варга.

Вона додала, що йде "з суспільного життя, складає повноваження члена парламенту", а також не очолюватиме список партії Віктора Орбана "Фідес" на виборах до Європарламенту у червні.

"Угорщина може і надалі розраховувати на мене у захисті наших національних інтересів і цінностей", – зазначила Варга.

Перед цим про відставку на тлі скандального помилування оголосила угорська президентка Каталін Новак.

Скандал, який розгорівся нещодавно, пов’язаний із рішенням Каталін Новак помилувати близько двох десятків людей у квітні 2023 року, напередодні візиту Папи Римського.

Серед них виявився заступник директора дитячого будинку, який допомагав колишньому директору приховувати злочини. Директор був засуджений до 8 років ув'язнення за сексуальне насильство над кількома неповнолітніми хлопчиками в 2004-2016 роках.

Опозиційні партії Угорщини після цього зажадали відставки Новак.

Напередодні щонайменше тисяча людей вийшла на протест у Будапешті, вимагаючи відставки Новак через її рішення помилувати чоловіка, засудженого як співучасника за приховування справи про сексуальне насильство в дитячому будинку.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль