Голова Конституційного Суду України відвідав Одеський окружний адміністративний суд, де провів робочу зустріч із суддями судів Одеського регіону

7 травня 2018 року в Одеському окружному адміністративному суді відбулась робоча зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з суддями судів Одещини.

Станіслав Шевчук детально розповів про роботу Конституційного Суду, реформу судової системи, свою діяльність на посаді Голови Суду, ухвалені Конституційним Судом України рішення та плани на майбутнє.

Для обговорення на зустрічі були запропоновані такі питання:

• Організація роботи Конституційного Суду України в світлі судової реформи;

• Що було зроблено за перші місяці діяльності на посаді Голови КСУ та перспективи розвитку КСУ надалі;

• Впровадження конституційної скарги та її місце в механізмі захисту прав людини;

• Судова правотворчість: світовий досвід та перспективи для України.

• Взаємодія судів загальної юрисдикції з Конституційним судом України.

Зустріч відбулась у конференц-залі Одеського окружного адміністративного суду (м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14).

Станіслав Шевчук доповів присутнім про роботу, яка виконана за перші місяці його діяльності на посаді Голови Суду та перспективах розвитку Конституційного Суду України. Доповідач акцентував увагу присутніх на тому, що орієнтирами для всіх судів України та КСУ має бути Конституція України й Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод, яка теж є джерелом конституційного права; суди мають розуміти суть правовідносин та правильно вибирати інструменти захисту прав людей для забезпечення верховенства права.

Крім цього обговорювалось питання складності механізму відновлення порушеного права заявника конституційної скарги та інших громадян після визнання закону (окремих його положень) неконституційним. Гість привернув окрему увагу до досвіду функціонування органів конституційної юрисдикції закордонних держав.

Під час зустрічі кожен із суддів мав змогу поставити питання Голові Конституційного Суду України та почути відповіді з перших уст. Здебільшого володарів мантій цікавили ухвалені рішення та перспективи роботи Конституційного Суду України надалі, включно із питаннями взаємодії із судами загальної юрисдикції, налагодження комунікації зі ЗМІ. Цікавим для присутніх суддів став погляд очільника КСУ на питання люстрації та кваліфікаційного оцінювання суддів.

У відповідь на запитання судді Юлії Бездолі голова Конституційного Суду України виклав своє бачення щодо доцільності та меж розвитку комунікації судової влади із громадськістю.

Судді висловили свою повагу голові Конституційного Суду України та зауважили, що такі неформальні зустрічі є вкрай важливими для взаємодії суддів.

Довідково: Станіслав Шевчук – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, суддя ad hoc Європейського суду з прав людини від України впродовж 2009-2012 років. 21 лютого 2018 року обраний Головою Конституційного Суду України.

За матеріалами інформаційних пресрелізів Одеського окружного адміністративного суду, Одеського апеляційного адміністративного суду та Господарського суду Одеської області.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль