Європейською комісією з питань ефективності правосуддя затверджено Звіт щодо визначення складності справ у судових системах

Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) Ради Європи шляхом письмової процедури затверджено Звіт щодо визначення складності справ у судових системах. Про це повідомляє «Судово-юридична газета» з посиланням на пресцентр ВККСУ.

Документ, підготовлений Робочою групою CEPEJ з питань судового тайм-менеджменту на основі дослідження експертів Шені Бенкін (Ізраїль) та Марко Фабрі (Італія), містить загальний огляд практик із визначення ступеня складності судових справ у 36 державах-членах Ради Європи та Сполучених Штатах Америки й покликаний сприяти більш виваженому їх розподілу залежно від судового навантаження. За результатами аналізу експертами напрацьовано 12 рекомендацій, що можуть стати корисними для створення механізму визначення складності судових справ у тих країнах, де це необхідно, або для удосконалення наявних механізмів у державах-членах Ради Європи.

Варто зазначити, що CEPEJ також затверджено Звіт з оцінки європейських судових систем. Зазначений документ готується один раз на два роки та охоплює особливості функціонування та поточні тренди систем правосуддя в державах-членах. 45 держав-членів РЄ, а також три країни-спостерігачі в CEPEJ: Марокко, Ізраїль та, уперше, Казахстан, - взяли участь у згаданому циклі з оцінки. Оприлюднення цього звіту заплановано на жовтень поточного року після його представлення Комітету міністрів Ради Європи.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль