Імпічмент президента Грузії не відбувся

Передісторія

Причина – візити президента до Європи, неузгоджені з урядом. В опозиції вважають, що дії партії влади спрямовані проти інтеграції Грузії до Євросоюзу.

Як повідомляє телеканал Mtavari, лідер "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе заявив, що попри неможливість в нинішній ситуації завершити процедуру імпічменту, його партії її все ж розпочне.

"Вчора і позавчора ми неодноразово зазначали, що попри грубе порушення Конституції, завершити процедуру імпічменту в нинішній політичній ситуації неможливо, щоб довести імпічмент до кінця, потрібна підтримка 100 народних депутатів, і без голосів радикальної опозиції вона не має перспективи реалізації. Але, попри це, ми прийняли рішення на політраді розпочати процедуру імпічменту президента, перш за все, це наша відповідальність перед Конституцією Грузії", — сказав він.

За словами Кобахідзе, візити президента є "контрпродуктивними" і можуть перешкодити здобуттю Грузією статусу кандидата на вступ до ЄС.

Результат

Парламент Грузії не зміг усунути з посади президента Саломе Зурабішвілі, тому що не вистачило голосів.

Для імпічменту потрібні були голоси 100 зі 150 депутатів парламенту Грузії, однак за проголосували 86. Один депутат був проти, інші утрималися.

Процедуру імпічменту ініціювала правляча партія «Грузинська мрія», яка має в парламенті 84 місця. Її лідер Іраклій Кобахідзе перед початком голосування наводив аргументи за імчіпмент.

Частина парламентської опозиції назвала процес неправомірним і «ганебним», а європарламентарі та неурядові організації закликали парламент зупинити процедуру імпічменту.

Згідно з регламентом, вдруге оголошувати імпічмент президенту вже не можна.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль