Конституція України та тріада європейських цінностей: погляд у світлі євроінтеграції

До Дня Конституції України 28 червня 2023 року відбулася Міжнародна конференція „Конституція України та тріада європейських цінностей: погляд у світлі євроінтеграції“, що її у змішаному форматі організували Конституційний Суд України спільно з Офісом Ради Європи в Україні, Програмою підтримки ОБСЄ для України та Німецьким фондом міжнародного юридичного співробітництва (IRZ). Повідомляє Конституційний суд України.

Участь у заході взяли судді Конституційного Суду України та судді КСУ у відставці, вітчизняні та міжнародні експерти в галузі конституційного права, представники органів конституційної юрисдикції іноземних держав та міжнародних організацій.

Із вітальною промовою до учасників заходу звернувся старший менеджер проєктів Німецького фонду міжнародного юридичного співробітництва, заступник керівника відділу „Східна Європа‟ Вольфрам Гертіґ. Від імені Німецького фонду міжнародного юридичного співробітництва він привітав учасників конференції з нагоди 27-ї річниці Конституції України та побажав українському народові миру, безпеки та відновлення територіальної цілісності України.

Вольфрам Гертіґ зазначив, що День Конституції має особливу цінність. „Увесь світ вражений тим, як Україна та український народ захищає свободу та демократію, як ви продовжуєте юридичні реформи навіть за цих складних умов, що викликає глибоку повагу“, – підкреслив Вольфрам Гертіґ.

Промовець наголосив на продовженні тісної й інтенсивної співпраці з Конституційним Судом України задля наближення національного законодавства до законодавства Євросоюзу.

Менеджер програми підтримки ОБСЄ для України П’єр Босан, звертаючись до учасників заходу, зазначив, що ОБСЄ прагне зміцнювати платформу для діалогу та підтвердив цілковиту солідарність з українським народом у ці складні для України часи.
„Ми прагнемо підтримати демократичну і соціальну стійкість українських інституцій, а також згуртованість громадянського суспільства та народу України. Ми високо цінуємо стійкість наших українських партнерів, зокрема Конституційного Суду України, а також вашу готовність і надалі обстоювати цінності демократії, прав людини та правовладдя. Наші спільні цінності закріплені в міжнародних інструментах, зокрема в Гельсінському Прикінцевому Акті„, – наголосив П’єр Босан.

Він зауважив, що саме ці цінності надихають та скеровують уже майже 50 років, і саме під час війни та збройних конфліктів тріада європейських цінностей покликана відігравати першочергову роль. І внесок конституційних судів у захисті цих цінностей неможливо переоцінити.

У своєму виступі П’єр Босан розповів про багаторічний досвід успішної співпраці між ОБСЄ та Конституційним Судом України, спрямований на забезпечення найкращого доступу людей до конституційного судочинства, досягнення гендерної рівності та захисту вразливих груп населення.

У межах роботи трьох сесій учасники обговорили тріаду європейських цінностей: демократія, людські права і правовладдя.

Більше про роботу конференції та відеозапис виступів її учасників за посиланням: bit.ly/3r8M1ONЧитайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль