Конституційний Суд закрив провадження за трьома конституційними скаргами, в яких заперечувалися положення законів (2015-2017 рр.) щодо оплати праці прокурорів

За повідомленням Постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України, народного депутата України Ольги Совгирі, яке вона виклала у своєму офіційному Телеграм-каналі, заявники конституційних скарг зазначали, що, обіймаючи посади прокурорів, мали законні очікування на отримання заробітної плати у розмірі, встановленому для прокурорів, проте заперечуваними приписами законів фактично зупинена дія положень, які визначали рівень оплати праці прокурорів.

Під час розгляду справи частину оскаржених положень Конституційний Суд визнав неконституційними в іншій справі за конституційним поданням народних депутатів. Решта оскаржених законів втратили свою чинність, що є підставою для закриття провадження у справі.

Важливо, що в ухвалі про закриття провадження Конституційний Суд зауважив, що у процесі скорочення розміру заробітної плати прокурорів, зумовленого економічною кризою, належна увага має приділятись тому, чи залишається оплата праці прокурорів співмірною гідності їх професії та відповідальності. Якщо таке скорочення не відповідає вимозі щодо належної винагороди, порушується сутність гарантії стабільності умов оплати праці прокурорів до того рівня, що основна мета, на досягнення якої спрямована ця гарантія, тобто належне, кваліфіковане та неупереджене здійснення професійних обов'язків, ставиться під загрозу та навіть створює небезпеку корупції. Розмір заробітної плати прокурорів має визначатись законом, деполітизуючи рівень оплати їх праці.

За матеріалами офіційного Телеграм-каналу Постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України, народного депутата України Ольги Совгирі

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль