Конституціоналізм та війна: від in bello до post bellum – 2024. XIІ Літня школа

КОЛИ
 29 липня 2024 (All day) - 4 серпня 2024 (All day)
ДЕ
Закарпаття, Україна
ОРГАНІЗАТОР(И)
Програма підтримки ОБСЄ для України, Конституційний Суд України
  • Чи можна проводити вибори під обстрілами? Якщо ні, то як забезпечити демократичну легітимність в умовах війни?
  • Під час дії воєнного стану людські права можуть бути обмежені, але якою мірою це є допустимим і як оцінювати правомірність таких обмежень?
  • Які небезпеки несе війна для конституційного ладу і які перестороги має український конституційний лад для нейтралізації таких небезпек?
  • Яким має бути перехід від конституціоналізму часів війни до повоєнного конституційного ладу?
  • Які виклики ставитиме європейська інтеграція для конституційного ладу  України?

Ці та інші питання стануть предметом дискусій в рамках ХІІ Літньої школи «Верховенство права і конституціоналізм», яка цього року буде присвячена актуальним питанням конституціоналізму в умовах війни та повоєнного періоду. Тому Програма підтримки ОБСЄ для України та Конституційний Суд України оголошують набір студентів та аспірантів закладів вищої освіти та наукових установ України для участі в ХІІ Літній школі.

Школа дасть можливість її учасникам – 30 студентам та аспірантам – заглибитись в розгляд актуальних проблем конституційного права, людських прав, правовладдя, конституційної юстиції, а також європейської конституційної традиції, питань стійкості конституційного правопорядку України в екстремальних умовах війни.

До участі у Літній Школі в якості викладачів будуть запрошені відомі експерти у галузі конституційного права, теорії та філософії права, європейського права. Серед них – судді Конституційного Суду України, експерти міжнародних організацій, судді іноземних конституційних судів, провідні вітчизняні та іноземні науковці, юристи-практики.

Учасникам Школи буде запропонована інтенсивна програма, в рамках якої вони отримають навики щодо розуміння, аналізу і тлумачення конституційних положень, ідей та концепцій, які лежать в їх підґрунті, а також міжнародно-правових актів в сфері прав людини і основоположних свобод.

Участь в конкурсному відборі на участь в роботі Школи можуть приймати представники не лише юридичного, але також і суміжних гуманітарних напрямів, зокрема, політології, філософії, соціології тощо. Останній термін подання заявок на участь в роботі Школи – 22 червня 2024 року, до 23:59 за Київським часом.

Більш детально з умовами відбіркового конкурсу до Літньої Школи Ви можете дізнатись з оголошення в додатку.

Будь-які запити щодо надання додаткової інформації щодо умов подання робіт на відбірковий конкурс Літньої Школи, критеріїв відбору, проведення Літньої Школи тощо –  прохання адресувати:

проф. Михайло Савчин, Координатор Літньої Школи, msavchyn@bigmir.net  

УВАГА! З огляду на військову агресію проти України та пов’язану з цим  безпекову ситуацію, вказані вище дати проведення заходу є попередніми, з огляду на що Програма підтримки ОБСЄ для України залишає за собою право перенести Літню Школу на пізніший термін. Учасників Школи буде повідомлено про зміну планів щодо її проведення заздалегідь.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль