Королева Британії передала частину повноважень принцу Чарльзу

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ, яка перебуває на троні вже 70 років, у віці 96 років передала частину своїх королівських повноважень своєму сину, Принцу Чарльзу, який є прямим спадкоємцем престолу.

Як повідомляє Укрінформ, про це сьогодні розповідає британське видання Daily Mail.

«Букінгемський Палац скоротив або усунув частину обов’язків, які покладалися на 96-річну Королеву. Принц Чарльз, у віці 73 років, покликаний взяти на себе частину таких офіційних обов’язків, а деякі з них будуть скасовані, як, наприклад, Державне відкриття роботи Парламенту, після внесення відповідних змін у конституційну конвенцію», - йдеться у публікації.

Як зазначає видання, це перший випадок за десятки років, коли Королівський Палац вносить зміни в обов’язки Королеви. Офіційні особи, говорять про те, що ці зміни не є «вирішальними», але натомість містять у собі невеликі «пост-ювілейні» уточнення до порядку денного Королеви. Як зазначають джерела, попри поважний вік, Королева часто з’являлася на публічних заходах протягом кількох минулих тижнів, хоча її мобільність була дещо обмежена. Так, Королева відвідала так званий Парад лояльності збройних сил в Единбурзі 28 червня поточного року.

Водночас, за офіційними повідомленнями з Палацу, Королева Єлизавета ІІ продовжує виконувати дві ключові функції: Голови Держави та Голови Нації. Перша частина цих обов’язків включає ключові функції, наприклад, призначення Прем'єр-міністра, прийняття державних візитів та інші подібні заходи, хоча їхні формулювання були дещо пом’якшені висловом, що Королева продовжує виконувати важливу роль у парламентських та дипломатичних подіях.

Як зазначається, обов’язки Глави Нації Королева виконуватиме тоді, коли це буде «відповідним та необхідним».

Загальні обов’язки Королеви були дещо звужені до загальної ролі забезпечення «національної єдності й ідентифікації», а також «забезпечення послідовності та стабільності» у державному будівництві, «підтримки діяльності» для службовців – від волонтерів до рятівників та військових.

Як зазначає британське видання, із «обов’язкових» шести ключових пунктів щорічного порядку денного королеви зникла участь у Державному відкритті парламенту, участь у ще чотирьох заходах цього року буде доручена Принцу Уельському Чарльзу.

Як повідомлялося, Королева Єлизавета ІІ перебуває на троні вже 70 років, з 1952 року, що є найбільшим в історії терміном для британських монархів.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль