Короткі відомості про проведені літні школи «Верховенство права і конституціоналізм»

Літня школа для аспірантів і студентів юридичних закладів вищої освіти «Верховенство права і конституціоналізм» є всеукраїнським з міжнародною участю освітнім заходом, присвяченим формуванню нового покоління українських правників, які служитимуть верховенству права й утвердженню та захисту прав людини і основоположних свобод.

З метою поширення доктрини конституціоналізму та досвіду його впровадження у законодавстві та правозастосовчій практиці, а також застосуванні та інтерпретації конституційних положень у сучасному вимірі розвитку вітчизняного та зарубіжного конституціоналізму, з 2012 року організаційний комітет літньої школи шляхом аналізу заявок та есе відбирає від 25 до 40 найкращих студентів та аспірантів.

Окрім матеріалу лекційної програми та пов’язаних з ним запропонованих ідей для подальших роздумів, дискусій та напрацювань молодими правниками, на особливу увагу заслуговує модельне засідання Конституційного Суду України. Розподіл ролей між учасниками школи, з подальшим опрацюванням у малих підгрупах завдання (фабули) відповідно до виконуваної ролі в межах засідання Конституційного Суду та відповідно до фабули уможливлює не тільки реалізувати навички командної роботи, а й застосувати здобуті учасниками літньої школи знання.

Крім брейнстормінгу на лекційних заняттях (зазвичай з 9:00 до 19:00) від провідних вчених у галузі конституційного права України та зарубіжних країн, організатори надають безкоштовну літературу, матеріали в електронній версії, організовують екскурсії, міжгалактичний турнір з індивідуального підкидного дурня (з 2015 р.), перегляди кінофільмів тощо.

В останній день школи учасників нагороджують цінними сертифікатами від Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Національної академії правових наук України.

Автор Батан Ю.
Рiк видання 2021
Опублiкована в журналi
Мова Українська
Кiлькiсть сторiнок 5 с.
Кiлькiсть скачувань 39
Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль