Латвія позбавлятиме посвідки на проживання росіян, які не знають мови

З 1 вересня 2023 року Латвія відкличе всі раніше видані постійні посвідки. Їх можна буде продовжити, але для цього потрібно буде вивчити латиську та надати відповідний сертифікат. Тимчасові посвідки продовжувати не будуть.

Сейм Латвії затвердив поправки до імміграційного закону, що посилюють умови продовження посвідок проживання для громадян росії, а також вводять фактичну заборону на отримання довгострокових робочих віз.

Громадяни рф більше не зможуть отримувати довгострокові візи терміном до 1 року для роботи в Латвії, а також працевлаштовуватись у країні. Ця норма стосується тих росіян, які вже працюють у Латвії на постійній основі або проживають у країні, але працюють віддалено на роботодавця, зареєстрованого в одній із країн.

Тим росіянам, чиї довгострокові робочі візи закінчилися, потрібно буде повертатися до росії, повідомили у МВС Латвії.

Поправки до імміграційного закону також посилюють умови отримання чи продовження громадянами росії посвідки на проживання у Латвії. Якщо раніше росіяни могли отримати латвійську посвідку, вносячи інвестиції або купуючи нерухомість у країні, то тепер такі посвідки не продовжуватимуться.

Крім того, громадяни росії, які раніше мали латвійське громадянство або статус негромадянина країни, повинні будуть до 1 вересня 2023 року скласти іспит на володіння латиською мовою – інакше їх позбавлять посвідки на проживання.

Росіяни також зможуть запитати п'ятирічну посвідку у разі, якщо вони мають чинний дозвіл на постійне проживання в ЄС, виданий в іншій країні ЄС.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль