Літня школа “Реальний суд: роль судової влади у захисті прав людини під час війни та небезпеки”

 21 серпня 2023 (All day) - 25 серпня 2023 (All day)

 Організатори: Програма підтримки ОБСЄ для України

Війна, а також загальний стан невизначеності і небезпеки в Україні створюють нові і посилюють вже існуючі загрози правам людини і верховенству права. В таких умовах особливо важливо посилювати правозахисні можливості правової системи, і у першу чергу судів, зокрема через обізнаність щодо міжнародних стандартів та кращих практик у цій сфері. З цією метою, Програма підтримки ОБСЄ для України спільно зі Школою права Українського католицького університету оголошує набір слухачів для участі в Літній школі «Реальний суд: роль судової влади у захисті прав людини під час війни та небезпеки».

Дизайн сесій Літньої Школи фокусуватиметься на критичному аналізуванні практик судового захисту прав людини з акцентом на український контекст (наприклад, додаткові обмеження і захист прав людини в умовах війни, права людини у цифрову епоху, правова система в умовах деколонізації та євроінтеграції). Школа поєднувати теоретичні сесії, які охоплюватимуть питання теорії та філософії права, з більш практичними сесіями, що фокусуватимуться на питаннях  конституційного права, процесуального права та міжнародного права прав людини.

До участі у Школі в якості викладачів буде запрошено провідних українських та іноземних фахівці, зокрема суддів вищих судів, професорів права та працівників міжнародних правозахисних організацій.

Для участі в конкурсному відборі слухачів Літньої Школи необхідно заповнити аплікаційну форму (Google Form), яку можуть заповнювати добре підготовлені та мотивовані студенти юридичних факультетів і університетів, які на момент проведення Школи вже завершили з 3 курс навчання, аспіранти, а також представники з мінімальним досвідом (до трьох років) роботи в організаціях, що просувають верховенство права і права людини в Україні.

Останній термін подання заявок на участь в роботі Літньої Школи – 31 липня 2023 року, до 23:59 за Київським часом.

Звертаємо увагу, що відбір слухачів Літньої школи забезпечуватиме географічну і гендерну різноманітність, а також гарантуватиме, наскільки це можливо, участь студентів, що представляють заклади вищої юридичної освіти, розташовані на тимчасово окупованих територіях або перебувають у регіонах, що найбільше постраждали від бойових дій. Всі витрати щодо проїзду, проживання та харчування відібраних учасників Літньої Школи покриватимуться організаторами.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль