На юридичному факультеті УжНУ розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція «Економічні свободи та інституції: правове регулювання та ефективність»

У четвер, 22 жовтня, на юридичному факультеті УжНУ розпочалася Міжнародна науково-практична конференція «Економічні свободи та інституції: правове регулювання та ефективність». Організаторами виступили НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права та юридичний факультет УжНУ. Наукова проблематика конференції присвячена ефективності правового регулювання економічних свобод та функціонування інститутів економічної системи. Учасники конференції у своїх доповідях торкнулися таких питань, як основні моделі втручання держави у здійснення економічних свобод, основні юридичні засоби обмеження довільного застосування закону, формування цифрової економіки та забезпечення верховенства права в економічній діяльності та захисту конкуренції й обмеження монополізму. Повідомляє Інформаційно-видавничий центр УжНУ.

Окрему увагу організатори приділили дотриманню гігієнічних вимог та соціального дистанціювання задля попередження поширення пандемії COVID-19.

Відкриваючи конференцію, професор Михайло Савчин зазначив: «Ми проводимо цю конференцію у «змішаному» форматі, що зумовлено карантинними обмеженнями. Тому частина наших доповідачів будуть з нами в онлайн-режимі. Але я радий, що вони долучилися до роботи конференції, також дуже радий вітати наши гостей, науковців, які сьогодні завітали до нас».

З вітальним словом звернувся до учасників конференції член-кореспондент НАН України, член-кореспондент НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, директор, ДУ «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України» Володимир Устименко. Він зазначив: «Переконаний, що в процесі роботи конференції будуть запропоновані нові тактичні та стратегічні орієнтири досягнення економічного розвитку України з урахуванням євроінтеграційних пріоритетів. Тому хочу привітати всіх учасників та  побажати їм плідної роботи».

Також із початком роботи конференції привітав доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету УжНУ. Ярослав Лазур.   «Від імені колективу факультету, керівництва університету хочу висловити слова вдячності нашим учасникам, нашим гостям, які змогли взяти участь у конференції. Ми виносимо на розгляд ряд важливих проблем, які є у полі зору сучасної юридичної науки, і,  вже із самого порядку денного конференції можна припустити, що вона буде мати велике практичне значення. Ми зможемо поділитися нашими міркуваннями на рівні міждисциплінарних зв’язків і таким чином знайдемо можливість донести наші напрацювання безпосередньо до практиків» -  зазначив Ярослав Лазур.

До роботи конференції долучилися представники багатьох провідних наукових установ у сфері юридичної науки.  Зокрема, член-кореспондент НАН України, директор Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України, професор  Володимир Устименко виступив із доповіддю  «Ефективність правових норм як важлива передумова формування правової моделі сталого розвитку держави».

Доктор юридичних наук керівник науково-дослідного центру цифрових трансформацій і права НІІІП НАПрНУ Олександр  Баранов розповів присутнім про  «Економіку результату та право».

На конференції презентований збірник доповідей. Його укладачі, Ярослав Лазур та Михайло Савчин зазначають: «Незважаючи на складні обставини, в яких перебуває світова та національна економіка, поруч з нами народжуються нові механізми забезпечення економічних свобод та поглиблення ефективності економічних інститутів та діяльності держави. Просто їх своєчасно слід виявляти та методично впроваджувати. Сподіваємося, що дискусія, підійнята під час конференції, що відображена у цьому збірнику, внесене певний вклад у розвиток правничої думки та вказані ідеї будуть втілені в життя».

Оксана Грищук, доктор юридичних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка, на своїй Фейсбук-сторінці опублікувала запис зі словами: "Міжнародна науково-практична конференція «Економічні свободи та інституції: правове регулювання та ефективність».Говоримо про людську гідність як джерело економічних прав людини.Offline!!!".

Фото: пресслужба УжНУ, Фейсбук-сторінка Оксани Грищук

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль