Науковиця-кліматолог з родини європейських євреїв
За підсумками президентських виборів у Мексиці, що відбулися 2 червня, Клаудія Шейнбаум отримала переконливу перемогу. Вона набрала 58,3% голосів, майже вдвічі випередивши же одну жінку — свою суперницю від опозиції Хочітль Гальвес, яка набрала 29%.
Для Шейнбаум ця перемога стала далеко не першою, хоча й історичною політичною вершиною. До того вона вже встигла шість років відпрацювати мером Мехіко, була секретарем з питань навколишнього середовища в уряді мексиканської столиці, працювала в структурах ООН, та стала однією з колективних лауреаток Нобелівської премії миру 2007 року (як членкиня Міжурядової групи експертів зі питань зміни клімату).
А ще до приходу в політику Клаудія Шейнбаум встигла зробити блискучу наукову кар'єру, наслідуючи своїх батьків-науковців.
Обрання першої жінки лідеркою величезної північноамериканської країни із населенням 130 млн мешканців — це історична подія для Мексики, підкреслюють західні ЗМІ.
Зокрема CNN звертає увагу, що виборці у США ще жодного разу так і не зважилися на такий вибір, і цього року обиратимуть президента між двома вже давно знайомими політичними «динозаврами"-чоловіками, Джо Байденом і Дональдом Трампом. При цьому в Мексиці жінки отримали право голосу на загальних виборах лише в 1953 році, тоді як у США на 33 роки раніше.