ОБСЄ припиняє роботу проєктів в Україні через вето росії

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 1 липня припиняє роботу своїх проєктів в Україні через вето росії. Координатор проєктів ОБСЄ діяв у країні протягом 23 років.

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау та генеральної секретарки ОБСЄ Хельги Марії Шмід.

За словами Збігнєва Рау, консенсусу в Постійній раді ОБСЄ щодо мандату на роботу Координатора проєктів не було досягнуто через позицію рф, хоча переважна кількість держав-учасниць виступала за продовження діяльності.

Він додав, що польське головування в ОБСЄ докладатиме всіх зусиль, щоб зберегти безцінний досвід і знання, які набуті Координатором проєктів в Україні. Також Польща намагатиметься забезпечити співпрацю організації з Україною.

«Сьогодні, коли країна стикається з безпрецедентними викликами та труднощами через війну, яка триває, наша підтримка важлива як ніколи», — підкреслив польський міністр.

Про Координатора проєктів ОБСЄ

Його було створено в Україні 1 червня 1999 року за консенсусним рішенням усіх держав-учасниць.

«Мандатні завдання були зосереджені на зміцненні безпеки країни та розвитку її законодавства, інституцій та практики відповідно до демократичних стандартів», — зазначено на сайті ОБСЄ.

Зусилля Координатора варіювалися від боротьби з торгівлею людьми та підтримки країни в її зусиллях з гуманітарного розмінування до захисту навколишнього середовища та свободи ЗМІ.

За матеріалами Громадське

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль