Парламент Ізраїлю проголосував за саморозпуск та проведення нових виборів

Посаду в.о. прем'єр-міністра обійматиме глава МЗС Ізраїлю Яір Лапід.

Парламент Ізраїлю (Кнесет) у четвер, 30 червня, затвердив закон про саморозпуск та проведення позачергових виборів. Про це повідомляє ZN,UA з посиланням The Jerusalem Post.

Зазначається, що нові вибори відбудуться 1 листопада 2022 року. До виборів посаду в.о. прем'єр-міністра займатиме глава МЗС Ізраїлю Яір Лапід.

Голосування про саморозпуск та проведення нових виборів мало відбутися в середу, 29 червня, однак його перенесли на наступний день через позицію деяких депутатів. Зокрема, вони наполягали на проведенні голосування щодо низки пропозицій до саморозпуску.

Про намір розпустити парламент глава ізраїльського уряду Нафталі Беннет та міністр закордонних справ Яір Лапід повідомили ще минулого тижня. Потім Кнесет більшістю голосів затвердив у попередньому читанні законопроект про саморозпуск.

Повідомляється, що декілька партій винесли на розгляд власні варіанти законопроекту про саморозпуск парламенту, і всі ці законопроекти депутати підтримали більшістю голосів.

Наразі законопроекти будуть передані в комітет палати представників парламенту для підготовки до наступних голосувань.

Зазначається, що найбільше голосів отримав законопроект, розроблений партією «Лікуд», лідером якої є колишній прем'єр Біньямін Нетаньяху. Законопроект отримав 111 голосів зі 120.

Партія «Лікуд» наразі є опозиційною до чинної коаліції. Депутати партії Нетаньяху, за даними ЗМІ, назвали день голосування «святом», оскільки, на їхню думку, «найгірший уряд в історії Ізраїлю завершує існування».

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль