Прем’єр Сунак повідомив про розпуск парламенту Британії: коли нові вибори

Сунак повідомив про розпуск парламенту

Він отримав санкцію короля Карла ІІІ. Дострокові вибори до парламенту Великобританії відбудуться 4 липня. Повідомляється UKR.net.

Прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак заявив, що Король Карл III задовольнив його прохання про розпуск парламенту. Загальні вибори призначено на 4 липня. При цьому Сунак зазначив, що попросив короля Карла ІІІ розпустити парламент відповідно до офіційної процедури.

Про це пише видання ВВС. Про важливе рішення він повідомив у середу, 22 травня. Сунак озвучив рішення біля входу до резиденції на Даунінг-стріт.

Видання зазначає, що чутки про можливе призначення дострокових виборів з'явилися після того, як міністри скасували закордонні поїздки, щоби взяти участь у засіданні уряду. Зокрема, міністр закордонних справ Девід Кемерон перервав візит до Албанії та повернувся до Лондона, а міністр оборони Грант Шеппс відклав поїздку країнами Балтії.

Сунак та його команда протягом дня не підтверджували та не спростовували слух. Британський прем'єр лише повторив, що вибори відбудуться у другій половині 2024 року. Раніше більшість експертів вважали, що вони можуть бути призначені на осінь: жовтень чи листопад.

Британія закликає посилити допомогу Україні

Тим часом у Міноборони Великобританії заявили, що союз між Росією і Китаєм, що росте, становить загрозу для західних країн. Британці закликають європейські держави збільшити обсяг летальної допомоги України.

"Це пряма загроза нашому способу життя", - сказав міністр оборони Грант Шаппс в інтерв'ю програмі Sky "Sunday Morning with Trevor Phillips", обговорюючи зростаючий вплив Росії та Китаю у світі. 

Декількома днями раніше міністр оборони Великобританії Грант Шаппс заявив, що Великобританія не тиснутиме на українську владу, щоб вона віддала частину своєї території для підписання мирної угоди з Росією.

На початку травня міністр закордонних справ Девід Кемерон заявив, що Україна має право використовувати британську зброю територією Росії. Він також повідомляв, що Велика Британія планує виділити Україні три мільярди фунтів військової допомоги щороку. За його словами, Лондон планує надавати таку допомогу Києву «стільки, скільки потрібно».

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль