Президент Італії 21 липня підписав указ про розпуск Сенату Республіки та Палати депутатів

Про це повідомляє Reuters.

"Президент Італії Серджіо Маттарелла розпустив парламент у четвер, розчистивши шлях для дострокових виборів після того, як прем'єр-міністр Маріо Драгі пішов у відставку після краху уряду національної єдності", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, посадовець зробив це відповідно до статті 88 Конституції Італії після доповіді голів двох відділень парламенту.

Маттарелла сказав, що вибори мають бути проведені протягом 70 днів, залишивши уряду можливість призначити точну дату, яка, ймовірно, припаде на кінець вересня.

"Період, який ми переживаємо, не дозволяє зробити паузу в діях (уряду), необхідних для протидії економічній та соціальній кризі та зростанню інфляції", — сказав президент у короткому зверненні зі свого Квірінальського палацу в Римі.

При цьому в разі проведення дострокових виборів серед фаворитів перегонів можуть опинитися ультраправі політсили, пише The Guardian. Серед них — очолювана Джорджи Мелоні партія "Брати Італії", яку видання називає "неофашистською".

Нині ця партія очолює групу, до якої входять вкрай права "Ліга Півночі" Маттео Сальвіні та "Вперед, Італія" Сільвіо Берлусконі.

Фото: АР

Джерело: Суспільне, Ярослав Прищепа

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль