Президент підписав законопроєкт про складаня іспитів для отримання громадянства

Фото: iardcom/Depositphotos

21 квітня Президент України підписав проект Закону про внесення змін до Законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України. Повідомляє Інформаційний портал "Юридичний факт".

Метою прийняття Закону України «Про внесення змін до Законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України» стало запровадження комплексного іспиту з основ Конституції України, історії України як умови для прийняття до громадянства України, а також приведення у відповідність до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» виконання умови щодо володіння державною мовою деякими категоріями осіб.

Після набрання чинності Закону умовою, серед іншого, для прийняття до громадянства України буде володіння державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови та знання основ Конституції України та історії України.

Повідомляється, що складання іспитів з основ Конституції України, історії України та визначення рівня володіння державною мовою здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Тобто Уряд повинен розробити відповідний механізм для складання таких іспитів.

Однак для певної категорії осіб, щоб стати громадянином України, достатньо буде оформити зобов’язання про складення іспиту.

Для прийняття до громадянства України особи, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України, або які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України, і особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання на підставі частини двадцятої статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», подають зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль