Президентка Єврокомісії назвала 2024 рік ключовим для демократії

Фото: УРСУЛА ФОН ДЕР ЛЯЙЕН, GETTY IMAGES

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що 2024 рік є "ключовим роком для демократії", оскільки відбудуться вибори до Європарламенту на тлі серйозних викликів, що стоять перед континентом насамперед через агресію РФ проти України.

Як пише "Європейська правда", про це вона сказала на виїзному засіданні парламентської фракції Християнсько-соціального союзу Німеччини в Баварії, повідомляє dpa.

"У нас є вибори в Європі, у нас є вибори в Сполучених Штатах Америки. І ми зробимо все можливе, щоб забезпечити перемогу відкритих, вільних демократій", – підкреслила президентка ЄК.

Фон дер Ляєн закликала Європу більше зосередитися на обороні: "Захист  має бути фундаментальним завданням Європи".

Раніше президент Євроради Шарль Мішель що висуватиме свою кандидатуру на виборах до Європейського парламенту в червні і тому достроково залишить посаду.

Якщо це станеться, і лідерам ЄС не вдасться швидко дійти згоди щодо наступника Мішеля, головування у Європейській раді тимчасово перейде до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана – лідера країни, яка головуватиме у Раді ЄС з липня 2024 року до грудня.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль