Суд штату Колорадо заборонив Трампу балотуватися

Рішення Вищого суду штату Колорадо є безпрецедентним і може заблокувати участь Трампа у президентських виборах. Втім, у Трампа пообіцяли негайно оскаржити це рішення у Верховному суді США. Дональд Трамп став першим колишнім президентом і потенційним кандидатом у президенти США, якому суд заборонив брати участь у партійних виборах (праймериз) на основі Конституції.

Вищий суд штату Колорадо у вівторок, 19 грудня, заборонив експрезиденту Дональду Трампу брати участь у праймеріз Республіканської партії  відповідно до 14-ї поправки. Хоча аналогічні справи розглядаються і в інших штатах, Колорадо став першим штатом, який заборонив Трампу балотуватися на пост президента через його роль у 6 січня 2021 року, коли стався штурм Капітолію, повідомляє The Hill.

Суд звернувся до положення, яке вкрай рідко застосовується. Воно датується ХІХ століттям і асоціюється з Громадянською війною у США.

При цьому високий суд штату призупинив дію рішення до 4 січня, щоб Трамп міг спочатку звернутися до Верховного суду. До того часу його ім’я лишатиметься в бюлетені для голосування.

Це судове рішення може мати вплив на майбутній виборчий процес у США, адже воно може як стати початком як юридичного кінця Трампа-кандидата (що, одразу варто обмовитись, малоймовірно), так і чергової політико-юридичної драми, в якій експрезидент знайде чергові аргументи говорити про "полювання на відьом" і ще більше гуртуватиме своїх прихильників.

І це, певна річ, накладеться на кримінальні судові процеси, які чекають на Трампа у 2024 році.

Суддя Верховного Суду Іван Міщенко прокоментував стиль рішення Верховного Суду Колорадо, яким Дональда Трампа виключено з бюлетеня президентський праймеріз:

"...Здатність називати речі своїми іменами - це те, для чого суди взагалі існують. Адвокати Трампа вже пишуть апеляцію, фінальне слово за Верховним Судом США"

Повний текст рішення Верховного Суду Колорадо про заборону Трампу балотуватись на посаду Президента США:

https://www.nytimes.com/interactive/2023/12/19/us/politics/colorado-supreme-court-decision.html

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль