Судді Конституційного Суду України взяли участь у ІХ щорічному Національному судовому форумі

Судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Василь Лемак, Оксана Грищук, Олександр Петришин та Петро Філюк 26 квітня 2023 року взяли участь у ІХ щорічному Національному судовому форумі, присвяченому питанням з розгляду спорів, пов’язаних із захистом прав фізичних осіб в умовах воєнного стану в Україні. Повідомляє КСУ.

Організаторами заходу виступили Асоціація розвитку суддівського самоврядування України спільно з Представництвом Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні.

Мета Форуму – обговорити з представниками судових інституцій низку актуальних питань, пов’язаних із захистом прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України та ознайомитися з досвідом інших країн у контексті захисту основних прав внутрішньо переміщених осіб. Учасники Форуму також приділили увагу обговоренню питання функціонування судової системи в Україні в умовах воєнного стану.

З вітальним словом до учасників Форуму звернувся суддя КСУ Віктор Городовенко. Присутні на заході судді КСУ розповіли про юридичні позиції Конституційного Суду України в умовах воєнного стану та загрози національній безпеці. У своїх доповідях судді розкрили, зокрема, питання свободи вираження поглядів суддями в умовах воєнного стану, проаналізували розвиток юридичних позицій Конституційного Суду України в умовах воєнного стану щодо людської гідності, як джерела соціальних прав, обговорили питання конституційного контролю в умовах воєнного стану та низку інших питань, що є на часі.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль