Суддя ВС Мирослава Білак узяла участь у професійно-освітньому курсі для молоді «Державотворець: молодь важлива»

Суддя ВС у Касаційному адміністративному суді Мирослава Білак узяла участь у професійно-освітньому курсі для молоді «Державотворець: молодь важлива», який проходить на базі Київської школи державного управління імені Сергія Нижного. Про це повідомляє Верховний Суд.

Спікерка висвітлила тему «Судова система: хто в Україні відновлює справедливість?» та поділилася власним досвідом на шляху до професії судді.

Учасники заходу обмінялися думками стосовно особливостей формування Верховним Судом правової культури в суспільстві та його впливу на формування інститутів державної влади за допомогою правових позицій, висловлених у рішеннях КАС ВС. Не оминули увагою і роль ВС у реалізації базових цінностей, зокрема щодо дотримання в суспільстві Конституції України та правопорядку, а також рівня розуміння принципу верховенства права. Під час спільної дискусії обговорено чинники, які впливають на рівень відновлення судами справедливості.

«Верховний Суд є відображенням суспільства. Але головне – ВС завжди прагне кращого в контексті захисту прав та свобод людини і громадянина», – зазначила Мирослава Білак.

Говорили учасники заходу й про основне призначення суду в державі, важливість правової освіти та правової свідомості, проактивної позиції молоді на шляху України до ЄС.

Наприкінці лекції суддя відповіла на запитання учасників заходу та поділилася складнощами в суддівській професії, які виникають під час розгляду адміністративних справ.

Програма «Державотворець» ініційована Міністерством молоді та спорту України у 2018 році спільно з партнерськими організаціями. Її мета – створити систему особистісного та професійного розвитку молоді в Україні віком від 18 до 35 років, розвинути відповідальне лідерство й підвищити рівень громадянської активності молоді.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль