The Oxford Handbook of Comparative Constitutional Law

Сфера порівняльного конституційного права надзвичайно зросла за останні пару десятиліть. Колись незначний та незрозумілий додаток до галузі внутрішнього конституційного права, порівняльне конституційне право все більше рухається вперед. Через глобальне розповсюдження демократичного уряду та розширення міжнародного права прав людини, популярність та видимість цієї галузі серед суддів, політиків та науковців зростає в геометричній прогресії.

Навіть у Сполучених Штатах, де національний конституційний ексклюзивізм традиційно дуже міцно тримався, використання порівняльних конституційних матеріалів стало предметом жвавих та широко розрекламованих суперечок між різними суддями Верховного Суду США.

Тенденція до гармонізації та міжнародних запозичень була суперечливою. Тоді як, вважаємо, буде цілком справедливо припустити, що між промислово розвиненими демократіями має відбутися велика конвергенція щодо використання та функцій комерційних контрактів, що є аж ніяк не одиничним випадком у конституційному праві.

Чи можна порівняти парламентську демократію з президентською? Федеративну республіку з унітарною? Щобільше, а як щодо відмінностей в ідеології чи національній ідентичності? Чи можна конституційні права, реалізовані в лібертаріанському контексті, вигідно порівняти з тими, що працюють у контексті соціального добробуту? Чи небезпечно порівнювати права меншин у багатоетнічній державі з правами в її етнічно однорідних колегах? Ці суперечки формують передумови для галузі порівняльного конституційного права, кидаючи виклик не лише науковцям-юристам, але й іншим галузям, таким як філософія та політична теорія.

Надаючи перший однотомний, всебічний довідковий ресурс, «Оксфордський довідник із порівняльного конституційного права» стане важливою дорожньою картою до місця для всіх, хто працює в ньому або стикається з ним вперше. Провідні фахівці в цій галузі досліджують історію та методологію дисципліни, центральні концепції конституційного права, конституційні процеси та інститути - від законодавчої реформи до судового тлумачення, каталогу конституційних прав та нових тенденцій.

Автор Rosenfeld M., Sajó A.
Рiк видання 2013
Мова Англійська
Кiлькiсть сторiнок 1424
Кiлькiсть скачувань 7
Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль