Виборчий дайджест

У Фінляндії завершилися парламентські вибори

У Фінляндії на парламентських виборах у неділю, 2 квітня, найбільше голосів здобули дві праві опозиційні сили — права Національна коаліційна партія та ультраправі “Справжні фіни”. Соціал-демократична партія прем'єр-міністерки Санни Марін отримала третє місце. Про це повідомляє Yle. Прем'єр-міністерка Фінляндії визнала свою поразку на парламентських виборах, передає Reuters.

Національна коаліційна партія Петтері Орпо отримала 20,8% голосів виборців. Таким чином  йдеться про 48 мандатів цієї політсили у 200-місцевому парламенті Фінляндії. Це на 10 манадатів більше, ніж на попередніх виборах.

На другому місці — партія “Справжні фіни”. Вона отримала 20,1% голосів виборців та 46 місць у парламенті. Це на 7 манадатів більше, ніж раніше.

За Соціал-демократичну партію Марін проголосували 19,9% виборців. Представники цієї політсили отримали 43 місця у парламенті, що на 3 мандати більше, ніж раніше. Вони єдині з представників нинішньої правлячої лівоцентристської коаліції з п'яти партій коаліції не втратили своїх місць у парламенті.  

Відповідні дані оприлюднило Міністерство юстиції після підрахунку всіх бюлетенів.

Чинний президент Чорногорії програє нові вибори

Опозиційний кандидат Якоб Мілатович отримав підтримку 60,1% чорногорських виборців на другому турі президентських виборів.

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на чорногорського суспільного мовника RTCG, такі результати оголосив Центрвиборчком за результатом підрахунку 70% бюлетенів.

В свою чергу за чинного президента Міло Джукановича віддало голоси лише 39,9% виборців.

У Болгарії порахували понад 70% голосів: до парламенту проходять шість партій

За результатами підрахунку 71,64% протоколів, до нового складу парламенту Болгарії потраплять шість політичних сил.

Блок ГЕРБ колишнього прем’єр-міністра Бойка Борисова лідирує з 26,3% голосів. За ними з мінімальним відривом йде об’єднання проєвропейських партій "Продовжуємо зміни" та "Демократична Болгарія" – 24,9%.

Проросійська партія "Відродження" наразі набирає 14,8% голосів, Демократична партія соціалістів, що представляє турецьку меншину, - 12,6%.

Болгарська соціалістична партія (БСП) іде п’ятою – 9% і на межі потрапляння в парламент наразі перебуває популістська партія "Є такий народ" – 4,3%.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль