У КСУ розробили формуляр конституційної скарги

Інститут конституційної скарги став додатковим інструментом захисту прав людини в Україні. З вересня 2016 року фізичні та юридичні особи (окрім юридичних осіб публічного права) мають реальну можливість звернутися до Конституційного Суду та попросити перевірити на відповідність Конституції України закони чи їх окремі положення, що були застосовані під час судового розгляду їхніх справ. Водночас, щоб Конституційний Суд зміг відкрити конституційне провадження, конституційна скарга повинна відповідати всім установленим вимогам за формою і змістом. Повідомляє Конституційний Суд України.

🗞Для полегшення процедури подання письмових клопотань у Конституційному Суді України розробили формуляр конституційної скарги. Цей формуляр має лише рекомендаційний характер. Суб’єкт права на конституційну скаргу може на власний розсуд доповнювати, розширювати чи змінювати його або ж звернутися до Конституційного Суду України в довільній формі, однак він повинен дотримати вимог, установлених Законом України „Про Конституційний Суд України“.

Для зручності формуляр конституційної скарги та пам’ятка до нього розміщені на офіційному вебсайті Конституційного Суду України поряд із іншими інформаційно-роз’яснювальними матеріалами, які розроблені для полегшення доступу до конституційного правосуддя.

📝Формуляр конституційної скарги за посиланням: https://bit.ly/3zY2Dd7

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль