У Києві презентували історію Конотопа козацьких часів

У період повномасштабної російсько-української війни силами науковців, музейників, краєзнавців і доброчинців  продовжується повернення донедавна замовчуваної історії України. Повідомляє Україна Молода.

У Національному заповіднику «Софія Київська» презентували вагоме двокнижжя (загалом 1700 аркушів) другого тому видання  «Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років».  

Перед тим маловідомі козацькі сторінки історії сотенного міста Ніжинського полку представляли у Львові та Дніпрі.  А розпочали  оприлюднення наукових напрацювань  - першої книги «Ревізія Конотопської сотні 30—40-х років ХVIII століття»   рік тому. 

Та найперша презентація відбулася за  сто кілометрів від російського кордону  власне у Конотопі на Сумщині, яку ворог не припиняє обстрілювати.  

За задумом благодійного фонду «Спадок Гетьманщини», в однойменному проєкті має вийти чотири книги. Їхня глибинна мета – повернути сучасникам персоналізовану і деталізовану історію предків, гордість за славну минувшину, яка є міцним підґрунтям для нинішньої відсічі російським нападникам.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль