У Малі стався військовий переворот

У Малі стався військовий переворот, унаслідок якого, за даними ЗМІ, було заарештовано президента і низку інших вищих чиновників. Про це повідомляє 112.ua.

Президент Ібрагім Бубакар Кейта вже подав у відставку, зазначивши, що у нього і вибору не було. При цьому безліч країн зажадали від військовиків звільнити затриманих, тим самим фактично не погодившись із тим, що відбувається. 

Військовий табір Каті, де, за останніми даними, почалося повстання, розташовано за 15 кілометрів від столиці країни - міста Бамако.

У таборі сталася стрілянина, після чого військовики вирушили маршем на столицю. Повсталих підтримали армія і Нацгвардія. 

Al Jazeera повідомляє, що, окрім президента і прем'єр-міністра, також було затримано кількох міністрів, у тому числі очільника МЗС. І ще сина президента. Також, за даними ЗМІ, було захоплено президентський палац і будівлю державної телерадіокомпанії ORTM.

На цю мить відомо щонайменше про п'ятьох загиблих унаслідок перевороту. 

ООН і Африканський союз закликали звільнити затриманих. Переворот також засудив Євросоюз. 

Нинішній військовий переворот у країні - не перший.

Першого президента країни Модібо Кейту військовики «скинули» в 1968 році. Групу повстанців очолював підполковник Муса Траоре.

У 2012 році відбувся черговий державний переворот. Було скинуто тодішнього президента Амаду Тумані Туре, а частину країни захопили сепаратисти.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль