Лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мьон став новим президентом Південної Кореї. Лі набрав 48,35% голосів після підрахунку 85% голосів. Його суперник Кім Мун Су — від партії «Сила народу» — набрав 42,82%. Кім уже визнав поразку. Явка становила майже 80% — із 44,39 мільйона виборців. Це рекорд з 1997 року.
Лі Чже Мен раніше заявляв, що, в разі обрання, сприятиме відновленню України і проводити прагматичну дипломатію для забезпечення безпеки Корейського півострова і південнокорейського бізнесу.
Кандидат від опозиції заявив, що має намір зміцнювати готовність Збройних сил протистояти "асиметричним" загрозам Північної Кореї і тісно координуватиметься зі США. Однак водночас він прагнутиме знизити напруженість у відносинах із Пхеньяном. Він також будуватиме відносини з росією, орієнтуючись на національні інтереси своєї країни, і підтримуватиме відносини з Китаєм.
Вибори в Південній Кореї пройшли після місяців політичних потрясінь і вакууму влади, спричинених невдалою спробою колишнього лідера Юн Сок Йоля запровадити воєнний стан.
Юн Сок Йоль постав перед судом 14 квітня у справі про запровадження воєнного стану. Його звинувачують у спробі заколоту. Він це заперечує.
Раніше Юн був офіційно усунений із посади після того, як законодавці оголосили йому імпічмент за його спробу 3 грудня «підірвати цивільне правління, внаслідок чого до парламенту були надіслані озброєні солдати».
1 травня виконувач обов’язки президента Південної Кореї, прем’єр-міністр Південної Кореї Хан Док Су оголосив про свою відставку.
Оскільки після усунення Юн Сок Йоля крісло глави держави було порожнім, Лі Чже Мен склав присягу відразу після підтвердження його перемоги, без звичайного перехідного періоду між двома лідерами. Незабаром він переїде до державної резиденції — Синього дому.
Як повідомляла редакція RFI Українською, перемогу Мена прогнозували соцопитування. Політик уже балотувався на пост президента, але поступився менш ніж на один відсоток Юн Сок Йолю. Лідер опозиційної Демократичної партії став одним із ключових осіб, які завадили попереднику запровадити воєнний стан. Юн, нагадаємо, вдався до такої спроби торік у грудні, але суд визнав, що процедура була незаконною.