У Північній Македонії заборонили використання “пов’язаних із фашизмом” назв

Парламент Північної Македонії у середу ухвалив закон, який забороняє політичним партіям і культурним організаціям використовувати назви, що вважаються пов'язаними з фашизмом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АР.

Закон, за який проголосували 67 зі 120 депутатів парламенту Північної Македонії, забороняє використовувати символіку та імена осіб, які асоціюються з фашизмом або вважаються спрямованими проти інших релігій чи етнічних груп.

Згідно з новим законодавством, організації з такими назвами повинні змінити їх протягом трьох місяців або бути виключеними з національного реєстру, в якому зареєстровані північномакедонські юридичні особи.

Ухваленню закону передували акції протесту у зв’язку з відкриттям у Північній Македонії болгарських організацій, названих на честь спірних історичних діячів.

Так, у жовтні сотні прихильників лівих сил і націоналістів протестували в місті Охрід проти етнічної болгарської асоціації, яка назвала себе на честь царя Бориса III. У Північній Мкедонії до нього ставляться негативно через його роль у Другій світовій війні, коли Болгарія вступила в союз із нацистською Німеччиною.

Борис III правив з 1918 року до своєї смерті в 1943-му. Під час Другої світової під його керівництвом Болгарія окупувала частини сусідніх Греції, Румунії та нинішньої Північної Македонії. Тоді як з Північної Македонії єврейське населення забирали до концтаборів, Борис ІІІ не допускав депортації болгарських євреїв.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль