В Узбекистані масові протести проти змін до Конституції

З нового варіанта Конституції пропонують виключити суверенний статус регіону Каракалпакстан і його право на вихід зі складу республіки.

Жителі республіки Каракалпакстан, яка входить до складу Узбекистану, 1 червня вийшли на масові протести проти змін до Конституції Узбекистану. Раніше президент Узбекистану за прикладом Путіна вирішив "обнулитися", а заразом позбавити найбільший регіон країни права на вихід зі складу Узбекистану. В Узбекистані з нового варіанта Конституції виключають суверенний статус Каракалпакстану і його право на вихід зі складу республіки. Це викликало обурення мешканців регіону, повідомляє Радіо Азаттик. У центрі Нукусі – столиці Каракалпакстану зібралися тисячі людей, про що свідчать відео, опубліковані у місцевих Telegram-каналах. Там люди координують спільні дії.

Також акції протесту пройшли ще у двох містах – Чимбаї та Муйнаку. Очевидці стверджують, що активних учасників мітингу затримали. Також правоохоронці затримують місцевих журналістів і блогерів, які виступають проти поправок до Конституції, повідомляє Медіазона. Влада Узбекистану ввела додаткові сили національної гвардії в Каракалпакстан. 

UPD. МВС Узбекистану повідомило, що протести пригнічені. За фактом у регіоні відключили інтернет та поліція працює над придушенням протестувальників.

Фото: t.me/Ateobreaking/66868

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль