Відбувся Міжнародний семінар-практикум «Юридичні наслідки визнання нормативного акта неконституційним для захисту прав людини в адміністративному судочинстві»

31 липня в режимі відеоконференції відбувся Міжнародний семінар-практикум «Юридичні наслідки визнання нормативного акта неконституційним для захисту прав людини в адміністративному судочинстві», участь у якому взяв заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий. Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Спікерами заходу також виступили судді адміністративної та конституційної юрисдикцій України, судді Суду Європейського Союзу, голови та судді конституційних та адміністративних судів Німеччини, Австрії, Грузії, Хорватії, Польщі.

Сергій Головатий під час свого виступу відзначив, що інститут індивідуальної конституційної скарги в національну юридичну систему запроваджено нещодавно. Національна юридична традиція реалізації цього інституту тільки-но напрацьовується. Тож, зауважив він, потрібно в межах національного конституційного правопорядку запровадити дієвий механізм його реалізації.

Упродовж заходу учасники також обговорили проблемні питання реалізації розділу Кодексу адміністративного судочинства України, який передбачає перегляд рішень за виключними обставинами внаслідок неконституційності нормативного акта.

Семінар-практикум організував Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice», проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», проєкту Ради Європи в Україні «Підтримка конституційних і правових реформ, конституційне правосуддя та надання допомоги Верховній Раді у проведенні реформ, спрямованих на підвищення її ефективності», Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, українсько-канадського проєкту «Підтримка судової реформи».

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль