Вийшла друком дев’ятнадцята книга збірника “Конституційний Суд України. Рішення. Висновки. 2021–2022”

Ця книга містить 23 рішення Конституційного Суду України, що їх Суд ухвалив у 2021–2022 роках. У виданні опубліковано резюме рішень англійською мовою, а також окремі думки суддів Конституційного Суду України стосовно цих актів. Повідомляє КСУ.

У рішеннях сформульовано засадничі юридичні позиції, зокрема, щодо державного суверенітету та національної безпеки України, як-от:
щодо статусу та функціонування української мови як державної;
щодо заборони трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, та за участю осіб, яких внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці;
щодо обов’язкового зазначення повної назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.

Також книга містить й інші важливі рішення Конституційного Суду України стосовно окремих аспектів юридичної відповідальності; непорушності права власності; захисту гарантованих Конституцією України прав на працю, на житло; соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, військовослужбовців, захисників і захисниць України, державних службовців тощо.

Зазначимо, що в усіх рішеннях Конституційний Суд України застосовував питомо українську правничу термінологію.

Переконані, що ця книга буде корисною для державних службовців, працівників органів публічної влади, науковців, викладачів, студентів юридичних закладів вищої освіти, а також усіх, хто цікавиться практикою органу конституційної юрисдикції та розвитком конституційного права в Україні.

"Конституційний Суд України. Рішення. Висновки. 2021–2022": http://surl.li/lillu

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль