Виклики напередодні старту виборчого процесу – експертна дискусія

Про виклики та застороги під час місцевих виборів 2020 говорили учасники експертної дискусії «Місцеві вибори 2020: що варто знати сьогодні».  Про це повідомив Український кризовий медіа-центр.

У дискусії взяли участь народні депутати України, представник Державного реєстру виборців, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти. 

Це четверта подія на тему місцевих виборів, яку організовує Український кризовий медіа-центр у рамках програми USAID DOBRE.

10 серпня ЦВК утворила територіальні виборчі комісії. Загалом було подано понад 27 тисяч кандидатур.

Обговорили також можливість проведення місцевих виборів у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, прийнято рішення, що вибори до обласних рад проводитися не будуть, а вибори в громади відбудуться не скрізь.

Ще одним нововведенням, про яке варто знати сьогодні – є можливість змінювати виборчу адресу з місця прописки на фактичне місце проживанняОлександр Стельмах, керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців, зазначив, що із 1 липня цього року такою можливістю скористалося понад 9000 громадян, і зауважив, що зміна виборчої адреси є постійною, тож діятиме не тільки на ці вибори. Олена Бойко закцентувала увагу на тому, що процедура зміни виборчої адреси ненадійна, адже не вимагає додаткових документів та підстав. Тож це може бути причиною маніпуляцій та “накручування” кількості виборців у окремих територіях.

Фото: Прес-центр УКМЦ

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль