Забезпечення прав людини в умовах воєнного стану в Україні: конференція з нагоди Міжнародного дня прав людини

З нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини у Навчально-науковому інституті права КНУ імені Тараса Шевченка відбулася науково-практична конференція «Забезпечення прав людини в умовах воєнного стану в Україні». Захід відбувся 15 грудня 2022 року за участі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, військовослужбовців та міжнародних гостей у онлайн-форматі. Організаторами виступили кафедра конституційного права, кафедра адміністративного права та процесу й Центр прав людини та урядування ННІ права.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор КНУ Володимир Бугров, який відзначив важливість і актуальність теми конференції у такі складні для нашої держави часи. «Науковці несуть окрему місію, адже мають проаналізувати проблеми та запропонувати шляхи їх розв'язання. Права людини в умовах війни - це окремий пласт такої відповідальної роботи, який має сприяти державі та громадянському суспільству для того, щоб ці права було забезпечено на належному рівні», – зазначив ректор.

На пленарному засіданні виступили директорка Навчально-наукового інституту права Оксана Васильченко, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, а також директорка Інституту міжнародного права Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі Іріне Курдадзе.

Модераторкою цієї частини конференції була завідувачка кафедри конституційного права Ольга Лотюк.

Далі робота продовжилась у форматі панельної дискусії, яку модерував завідувач кафедри адміністративного права та процесу Петро Діхтієвський.

З доповідями про проблеми забезпечення прав людини в умовах воєнного стану виступили: Володимир Лямзін, начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України; Олександр Москалюк, доцент кафедри конституційного права КНУ; Тетяна Олексіюк, віцепрезидентка Групи спеціалістів з Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів; Тетяна Коломоєць, пані декан юридичного факультету Запорізького національного університету; Тетяна Слінько, завідувачка кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Петро Стецюк, суддя Конституційного Суду України у відставці, науковий консультант з правових питань Центру Разумкова; Ігор Коропатник, начальник кафедри правового забезпечення Військового інституту КНУ; Павло Крайній, заступник декана юридичного  факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Марина Міхровська, докторантка КНУ та інші науковці.

Учасники та учасниці конференції в плідній науковій дискусії обговорили окремі актуальні проблеми прав людини. За результатами роботи буде опубліковано електронну збірку наукових доповідей.

Завдяки героїзмові Збройних Сил України наукова подія з нагоди Міжнародного дня прав людини 2022 відбулась у безпечний час без скасування і перенесення.

За інформацією ННІ права КНУ імені Тараса Шевченка

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль