Зміни, що стосуються організації діяльності Конституційного Суду

Ольга Совгиря в телеграм-каналі повідомляє, що завтра на своєму засіданні Комітет з питань правової політики планує розглянути з метою рекомендації включення в порядок денний сесії такі законопроекти, що стосуються організації діяльності Конституційного Суду:
1) 4311 (внесений народними депутатами Корнієнком О.С., Юрчишиним Я.Р., Железняком Я.І. та іншими). Законопроектом пропонується встановити, що Конституційний Суд України є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо у його складі є щонайменше 17 суддів Конституційного Суду, які набули повноважень згідно зі статтею 17 Закону України «Про Конституційний Суд України».
2) 4311-1 (внесений народним депутатом Фрісом І.П.). Законопроектом пропонується встановити, що Конституційний Суд України є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо у його складі є щонайменше дві третини суддів Конституційного Суду, які набули повноважень згідно зі статтею 17 Закону України «Про Конституційний Суд України».
3) 4311-2 (внесений народним депутатом Чорним Д.С.) Законопроектом пропонується внести зміни до статті 10 Закону України «Про Конституційний Суд України» в частині зменшення кількості суддів повноважних здійснювати конституційне провадження з 12 до 10.
4) 4319 (внесений народними депутатами Совгирею О.В., Веніславським Ф.В., Разумковим Д.О. та іншими). Законопроектом пропонується внести зміни до статті 66 Закону України «Про Конституційний Суд України» передбачивши, що для ухвалення рішень і висновків Великою палатою Конституційного Суду вимагається щонайменше 12 голосів суддів Конституційного Суду замість 10 голосів (як це передбачено законом зараз). Законопроектом пропонується уточнити також і положення частини одинадцятої статті 67 Закону шляхом запровадження вимоги ухвалення Сенатом рішення у разі, якщо за нього проголосують шість суддів Конституційного Суду, які входять до складу Сенату, що також складає 2/3 від складу кожного з двох передбачених Законом Сенатів. При цьому пропонується доповнити статтю 67 новою частиною дванадцятою, яка передбачає можливість залучення до Сенату суддів з іншого Сенату. Законопроектом також пропонуються зміни які передбачають, що Регламент Конституційного Суду затверджується законом.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль