Міжнародна науково-практична конференція «Конституційна демократія в умовах загроз територіальній цілісності та національній безпеці»

Органiзатор: Громадянський центр правових ініціатив
Дата проведення: 22/06/2021 - 22/06/2021
Мiсто: Львів/Онлайн
Адреса: Дзеркальна зала Львівського національного університету імені Івана Франка
Час початку: 00:42
Вартiсть: Безкоштовно
Номер телефону: -
Email: -
Сайт: https://law.lnu.edu.ua/about/introduction

Демократична держава, що функціонує в умовах миру в конституційно встановлених межах та забезпечує основоположні права людини – реальність у низці країн світу, для інших – це ідеал. Проте, кожна держава, незалежно від ступеню її демократичності, може зустрітися із викликами у вигляді тероризму, війни чи з іншими загрозами національній безпеці.

Тож як має діяти сучасна держава конституційної демократії в таких умовах і яка роль конституційного правосуддя?
Які засоби є прийнятними для застосування демократичною державою, що керується верховенством права, в таких ситуаціях?
Яким чином і до якої міри мають гарантуватися права людини?
Як мають працювати інститути демократії?
Чи передбачає сучасна доктрина конституційної демократії ефективні механізми балансу, з одного боку, основоположних прав і свобод людини, а з іншого – заходів із захисту державного суверенітету, територіальної цілісності держави, національної безпеки?

Відповіді на ці питання будемо шукати разом з провідними вченими-конституціоналістами, суддями конституційних судів України, Польщі, Литви та інших країн, суддями Верховного Суду, представниками наукового середовища та правниками.
Конференція відбудеться у комбінованому форматі (Дзеркальна зала Львівського національного університету імені Івана Франка, а також на платформі ZOOM).

Публікація матеріалів конференції після проведення заходу буде проводитись у двох форматах за власним вибором учасника:
1) наукових статей у фаховому виданні Український часопис конституційного права (із дотриманням видавничих правил подвійного сліпого рецензування (Детальніше за посиланням: https://www.constjournal.com/ );
2) матеріалів конференції у збірнику тез.
Умовою участі є реєстрація за посиланням (https://forms.gle/6onU3kpmDSLsHmVR9) до 20 червня включно. Кількість місць на очну участь в конференції за місцем проведення (Дзеркальна зала ЛНУ імені Івана Франка) є обмеженою. Долучайтеся!
Програма заходу та інші матеріали буде надіслано на електронні пошти зареєстрованим учасникам та у день проведення конференції розміщено за наступними посиланнями -https://www.facebook.com/UkrJCL та https://law.lnu.edu.ua/about/introduction
Організатори та партнери конференції: ⠀
Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка / Faculty of Law of Ivan Franko National University of Lviv
Координатор проектів ОБСЄ в Україні / OSCE Project Co-ordinator in Ukraine
Український часопис конституційного права / Ukrainian Journal of Constitutional Law

iншi заходи
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль