Purposive Interpretation in Law

У цій книзі подана ​​вичерпна теорія юридичного тлумачення провідного судді та теоретика права. Нині філософи права та правознавці застосовують різні теорії тлумачення до конституцій, статутів, правил, заповітів та договорів. Аарон Барак стверджує, що альтернативний підхід цілеспрямованого тлумачення дає змогу юристам та науковцям підходити до всіх юридичних текстів подібним способом, залишаючись чутливим до важливих відмінностей. На додаток, незалежно від того, чи цілеспрямована інтерпретація є єднальною теорією, вона однаково перевершує інші методи інтерпретації під час опрацювання кожного виду тексту окремо.

Барак пояснює цілеспрямоване тлумачення так: вся юридична інтерпретація повинна починатися з встановлення діапазону семантичних значень для визначеного тексту, з якого потім випливає юридичне значення. У цілеспрямованому тлумаченні "мета" тексту є критерієм встановлення того, яке із семантичних значень набуває юридичного значення. Встановлення кінцевої мети й, отже, юридичного значення, залежить від співвідношення між суб'єктивними та об'єктивними цілями; тобто між початковим наміром автора тексту та наміром розумного автора та правовою системою на час тлумачення. Це легко встановити, коли суб’єктивні та об’єктивні цілі збігаються. Але коли цього не відбувається, відносна вага кожної мети залежить від природи тексту. Наприклад, суб’єктивній меті надається суттєва вага під час тлумачення заповіту; об'єктивній меті - коли тлумачиться конституція.

Барак розробляє цю теорію з майстерною ученістю та пильною увагою до її практичного застосування. Протягом усього часу він протиставляє свій підхід текстуалістам та неотекстуалістам, таким як Антонін Скаліа, прагматикам, таким як Річард Познер, та юридичним філософам, таким як Рональд Дворкін. Ця книга є глибоко важливим внеском у правничу науку та головною альтернативою інтерпретаційним підходам, які запропонували інші провідні діячі судового світу.

Автор Barak A.
Рiк видання 2005
Мова Англійська
Кiлькiсть сторiнок 445
Кiлькiсть скачувань 11
Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль