25 травня об 11:00 експерти Центру політико-правових реформ презентують громадськості Зелену книгу конституційної реформи в Україні, яка була напрацьована в межах діяльності парламентської експертної робочої групи з питань конституційного реформування протягом січня – травня 2021 року.
Зелена книга є документом, який розкриває ключові проблеми конституційного дизайну державної влади в Україні (Верховної Ради, Президента, органів виконавчої влади, правосуддя та Конституційного Суду України) відповідно до чинної редакції Конституції України, а також узагальнює проблемні питання порядку внесення змін до Конституції України.
Питання до обговорення:
- Якими є цілі та результати діяльності парламентської експертної робочої групи з питань конституційного реформування?
- Що таке Зелена книга і яку інформацію вона містить? Яким чином була напрацьована Зелена книга?
- Якими є ключові проблеми парламентаризму, конституційно-правового статусу Президента України, організації та діяльності органів виконавчої влади, конституційного регулювання системи правосуддя та проблеми діяльності Конституційного Суду України?
- Якими є проблеми регулювання порядку внесення змін до Конституції України?
- Який зарубіжний досвід конституційного реформування Україна може взяти до уваги?
Спікери:
Ігор Коліушко – голова правління Центру політико-правових реформ.
Юлія Кириченко – керівник проєктів з конституційного права Центру політико-правових реформ, співголова ради Реанімаційного пакету реформ.
Олександр Марусяк – експерт Центру політико-правових реформ.
Модерація:
Юлія Кириченко – керівник проєктів з конституційного права Центру політико-правових реформ, співголова ради Реанімаційного пакету реформ.
Дата: 25.05.2021
Час: 11:00 – 12:00
Місце: Прес-центр УКМЦ (м. Київ, вул. Хрещатик, 2).
Для участі необхідно зареєструватися за посиланням.
Пресконференція відбувається в межах проєкту "Налагодження громадсько-парламентської взаємодії у конституційному процесі", що реалізується Центром політико-правових реформ у межах Програми USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа, за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN у межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).