7 червня в ефірі Українського радіо відбудеться прем’єра документального аудіосеріалу “Цікава Конституція”

7 червня в ефірі Українського радіо відбудеться прем'єра документального аудіосеріалу "Цікава Конституція", приуроченого до 25-ї річниці Основного Закону України. Проєкт, над яким працювала команда програми "Нічна вахта", виходитиме в ефір о 00:35 та о 14:30 на Першому каналі Українського радіо. Повідомляє Українське радіо.

Проєкт "Цікава Конституція" було створено компанією "Лесной продакшен" за підтримки Українського культурного фонду. Автор ідеї й керівник проєкту Євген Лесной мав на меті максимально просто донести інформацію про Конституцію України.

"Кожен з випусків обговорює один з 15 розділів Конституції України. У проєкті беруть участь як батьки-засновники Конституції України, так і сучасні фахівці конституціоналісти, політологи тощо. Я сподіваюсь, що наш серіал викличе нову хвилю цікавості до головного документа країни. Бо багато хто з нас часто користується таким словосполученням, але далеко не всі навіть відкривали цю тоненьку книжку під назвою Конституція України", – розповів Лесной.

Гостями проєкту "Цікава Конституція" будуть співавтор Основного Закону, депутат кількох скликань Верховної Ради України Іван Заєць, суддя Конституційного Суду України у відставці, депутат ВРУ перших трьох скликань Віктор Шишкін, науковий консультант з правових питань Центру Разумкова, суддя Конституційного Суду у відставці Петро Стецюк, програміст і науковець, відомий захисник української мови Святослав Літинський, заслужений художник України, геральдист Олекса Руденко та інші.

Головним голосом проєкту стала ведуча Марта Мольфар, яка викликає довіру і прихильність багатьох слухачів України. Всі епізоди документального аудіосеріалу створено у форматі особистої розмови Марти зі слухачем. Вона ставить питання в ефірі, рефлексує разом з аудиторією і спілкується з тими, хто був безпосередньо причетний до створення Конституції.  

"Для мене велика честь стати голосом такого важливого проєкту, стати тим образом, через який і відбувається контакт зі слухачем. І хоча в ефірі може скластися уявлення, що я і є єдина авторка-розповідачка, насправді за лаштунками дуже крута команда. Починаючи з тих, хто це придумав і організував – Євгена Лесного та Олексія Вайсмана, і враховуючи всіх, хто працювали і як члени команди, і як волонтери", - зазначила Мольфар. 

Також велику допомогу проєкту надали досвідчені журналістки Олена Холоденко та Олена Шарпанська.

Як розповіла Олена Холоденко: "Навіть не уявляла, що розкладання тексту Конституції по поличках та залаштунки її створення можуть так захопити".

Статті Конституції України в проєкті начитано голосом ведучого Дмитра Лаврова, який також добре знають і люблять слухачі Суспільного.

Консультаційну підтримку з питань постпродакшену та саунд-дизайну надав Дмитро Гудов.

За словами Марти Мольфар, вся команда "Цікавої Конституції" дуже щаслива, що прем'єра такого важливого проєкту відбудеться саме на головному радіо країни - Українському радіо.

"Цікава Конституція" буде виходити в ефір з 7 червня о 14:30 та  о 00:35 в рамках програми "Нічна Вахта". 

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль