Чи конституційний Закон України “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України” від 21 лютого 2014 року № 743-VII?

За повідомленням телеграм-каналу Ольги Совгирі, на розгляді Конституційного Суду перебуває вирішення питання про відкриття провадження у справі за конституційним поданням народних депутатів, у якому оскаржено конституційність Закону "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 року № 743-VII (т. зв. закон про амністію учасників Революції гідності).

Цим законом передбачалось звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 року (події, пов’язані із Революцією гідності).
У конституційному поданні зазначалось, що цим законом порушувались засади рівності всіх перед законом. Також стверджувалось, що ухваливши цей закон Верховна Рада вийшла за межі своїх повноважень, втрутившись у повноваження судів загальної юрисдикції шляхом "вчинення тиску на окремих суддів, які розглядають дану категорію справ".

Конституційне подання в цій справі було подано ще 02.06.2020 року, наразі колегія суддів Конституційного Суду відмовила у відкритті провадження в цій справі. Згідно із Законом "Про Конституційний Суд України" в такому разі питання про відкриття провадження вирішує Велика палата КСУ.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль