Чи відповідає положенням Конституції України Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад” від 5 лютого 2015 року № 157-VIII?

Як повідомила Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України, народний депутат України Ольга Совгиря у своєму офіційному Телеграм-каналі, до Конституційного Суду надійшло подання народних депутатів, у якому оскаржується конституційність Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Аргументи авторів конституційного подання:

  1. Умова, за якою об'єднання територіальних громад здійснюється відповідно до перспективних планів формування територій громад АР Крим, області - обмежує громади в праві на об'єднання, адже в окремих областях перспективні плани не сформовані повністю, або і взагалі відсутні.
  2. Умова об'єднання територіальних громад відповідно до перспективних планів формування територій громад суперечить ідеології добровільного об'єднання територіальних громад, адже процес об'єднання наразі має відбуватися в чітко регламентованих рамках, які визначені перспективними планами.
  3. Обласні ради усуваються від участі у затвердженні перспективних планів формування територій громад і їх затвердження відбувається лише органами виконавчої влади, що є порушенням основоположного порядку здійснення місцевого самоврядування територіальними громадами.
  4. Оскаржені положення конфліктують із Європейською Хартією місцевого самоврядування, відповідно до якої у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації.

Наразі Суд розв'язує питання про відкриття провадження у справі.

За матеріалами офіційного Телеграм-каналу Постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України, народного депутата України Ольги Совгирі

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль