Координатор Проектів ОБСЄ в Україні з радістю повідомляє про те, що цього року традицію проведення, спільно з Конституційним Судом України, щорічних літніх шкіл з верховенства права та конституціоналізму буде продовжено.
Х Літня Школа, присвячена принципам і цінностям європейської конституційної традиції, проходитиме в період з кінця липня по початок серпня 2021 року. На жаль, з огляду на триваючі в Україні карантинні заходи, пов’язані з пандемією COVID-19, та викликані цим зміни в розкладі навчального процесу, визначити точні дати проведення Школи наразі неможливо. Однак, як тільки остаточні дати проведення Школи будуть актуалізовані та підтверджені, ми негайно публічно повідомимо про них.
Зважаючи на ювілейний – десятий – рік проведення Школи, та 25 річницю ухвалення Конституції України, цього року формат її лекцій буде модифіковано. Вперше учасникам Школи буде запропоновано курси авторських лекції, які зосереджуватимуться на найбільш актуальних та гострих проблемах конституційного права, належної правової процедури, верховенства права а також системи процесуальних прав людини, що склалась в європейській правовій традиції.
До участі у Літній Школі в якості викладачів будуть запрошені відомі експерти у галузі конституційного права, теорії та філософії права, європейського права. Серед них – судді Конституційного Суду України, члени Комісії з питань правової реформи, представники профільних комітетів Верховної Ради України, провідні вітчизняні та іноземні науковці, юристи-практики представники громадянського суспільства та студенти попередніх Літніх Шкіл.
Учасникам Школи буде запропонована інтенсивна програма, в рамках якої вони отримають навики щодо розуміння, аналізу і тлумачення конституційних положень, ідей та концепцій, які лежать в їх підґрунті, а також міжнародно-правових актів в сфері прав людини і основоположних свобод.
Кількість учасників Школи – 30 студентів та аспірантів юридичних закладів вищої освіти та наукових установ України.
Крім того Організаційний Комітет Школи хотів би звернути увагу на те, що – на загальних умовах – взяти участь у відбірковому конкурсі можуть представники не лише юридичного, але також і суміжних гуманітарних напрямів, зокрема, політології, філософії, соціології тощо.