Президент Володимир Зеленський у середу провів нараду з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, віце-прем’єрами та кількома членами уряду, де була узгоджена чергова концепція пперебудови Кабінету міністрів. Повідомляє Українська правда з посилання на ZN.ua .
Кількість міністерств у Кабміні планується скоротити до 14, замість поточних 20.
Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство інфраструктури і Урядовий офіс з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій об’єднали між собою у Міністерство розвитку інфраструктури і територій.
Міністерству культури та інформаційної політики додадуть вирішення питання європейської та євроатлантичної інтеграції і перейменують у Міністерство Євроінтеграції, культури та інформаційної політики.
Міністерство економіки, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (частково) і Міністерство аграрної політики та продовольства об’єднають у Міністерство економічного розвитку.
Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство України з питань державної служби (державну службу) і Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (частково) об’єднають у Міністерство цифрової трансформації.
Міністерство у справах ветеранів і Міністерство соціальної політики – у Міністерство у справах ветеранів і соціальної політики.
Міністерство екології змінить назву на Міністерство екології та природних ресурсів.
Без змін залишаються: Міністерство енергетики, Міністерство закордонних справ, Міністерство фінансів, Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство оборони, Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я.
Також планується виокремити так званий Центр уряду для координації стратегій й програм міністерств. Він безпосередньо підпорядкований прем’єр-міністру.
Документ також передбачає скорочення граничної чисельності штату міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ):
- У центральних апаратах міністерств – з 9 200 до 2 800 співробітників;
- у територіальних органах міністерств – із 17 тисяч до понад 7 тисяч співробітників;
- У центральних апаратах інших ЦОВВ – із 13 тисяч до 4 300 співробітників;
- У терорганах інших ЦОВВ – із близько 80 до понад 40 тисяч співробітників.