Конституційний Суд України застерігає від необґрунтованих законодавчих змін, які можуть погіршити права людини в Україні

У Конституційному Суді України вивчають текст зареєстрованого у Верховній Раді України законопроєкту № 3300 про зміни до Закону України “Про Конституційний Суд України" в частині посилення незалежності та поліпшення ефективності функціонування органу конституційної юрисдикції. Попередній аналіз засвідчив, що в цьому законопроекті не враховано комплексного підходу щодо пропозицій Конституційного Суду України, наданих до парламенту, натомість передбачено суттєві обмеження певних конституційних прав. Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

У 2016 році змінами до Основного Закону України Конституційному Суду України надано особливого статусу, зумовленого виключною роллю у забезпеченні верховенства Конституції України. На розвиток конституційних змін у 2017 році був ухвалений Закон України “Про Конституційний Суд України”, який суттєво трансформував повноваження органу конституційної юрисдикції, зокрема запровадив інститут конституційної скарги як дієвий механізм захисту прав і свобод людини.

Усвідомлюючи необхідність удосконалення профільного законодавчого забезпечення, Конституційний Суд у 2019 році із власної ініціативи передав до Верховної Ради України для використання при ухваленні змін до законодавства пакет системних напрацювань, спрямованих на покращення реалізації ухваленої реформи на практиці.

Водночас в оприлюдненому тексті законопроєкту № 3300 про зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України" не враховано пропозицій Конституційного Суду, натомість передбачено суттєві обмеження певних конституційних прав.

Разом з тим Конституційний Суд України підтримує проведення реформ, зокрема, що стосуються запровадження інституту конституційної скарги. Конституційний Суд України 25 квітня 2019 року ухвалив перше рішення за конституційною скаргою, що стосувалася соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль